Becht Perma Evolution Kanal Dolgu Patı

0 out of 5
SKU: 4833 Category: Endodontik

Açıklama

Perma Evolution paraformaldehit içermeyen, bilinen epoksid-amin kimyasına dayalı bir kalıcı kök dolgu maddesidir. Madde kök kanalının reenfeksiyonunun önlenmesi amaçlı boyutsal olarak stabildir ve içeriğindeki mikro-kapsüller sayesinde kendiliğinden iyileştirici özelliğe sahiptir. Madde doku için reaksiyon oluşturmaz ya da doku tarafından absorbe edilmez. Kullanıma hazır pat bilinen kök kanal tedavisi teknikleri ile kök kanala kolayca uygulanabilir. Madde 6876:2001 ISO standardının gerekliliklerine uygundur. Retrograd dolgu tekniklerinde kullanılması tavsiye olunmaz.

Ticari Satış Şekli: 5 ml’ lik otomiks şırınga, 20 karıştırma kanülü ve 20 Endo uç.

Katalog için tıklaıynız.

KULLANIM KILAVUZU:

KULLANIMI: Standart yöntemler kullanarak ve gerektiğinde geçici dolgu maddesi kullanılarak kök kanal hazırlandıktan sonra, kök kanal gütaperka, gümüş ya da diğer titanyum uçları ya da diğer dolgu sistemleri ile doldurulur. Kullanmadan önde çift bölmeli şırınganın başlığını saat yönünün tersine çevirerek çıkarılır. Ürün ile birlikte tedarik edilen bir karıştırma kanülü, karıştırma kanülünün yayı şırınganın çentiğine yerleştirilerek takılır. Kanül saat yönünde çevrilerek sağlamlaştırılır. Pistona bastığınızda, her iki pat karıştırma kanülü içinde kullanıma hazır bir pat oluşturacak şekilde 1:1 oranında karışır. Pat lentilo ya da gütaperka ucu kullanılarak bir karıştırma bloğu aracılığıyla uygulanabilir ya da kullanılabilir. Alternatif olarak madde doğrudan kanal girişlerine ve kanalın koronal kısımlarına Endo uçları kullanılarak uygulanabilir. Tedavi tamamlandıktan sonra, başlık tekrar şırıngaya takılmalıdır ve karıştırma kanülü atılmalıdır.

ALETLERİN TEMİZLİĞİ: Tüm aletler ve karıştırma kapları kullanım sonrasında derhal %50 oranında sulandırılmış etanol ve deterjan ile temizlenmelidir.

UYGULAMA SÜRESİ: Karıştırılmış kök dolgu patının uygulanma süresi yaklaşık 15 dakikadır.

SAKLAMA: Perma Evolution’ı soğuk ve kuru ortamda saklayın. Doğrudan güneş ışığından ve 30°C’nin üzerindeki sıcaklıklardan uzak tutun. Kullanım sonrası ağzını uygun şekilde kapayın. Açıldıktan sonra 6 ay içinde kullanılmalıdır. Son kullanma tarihi geçmiş ürünü kullanmayın. Çocuklardan uzak tutun. Uygun şekilde saklanmadığında ürünün raf ömrü azalır ve etkisi bozulabilir.