Ruthinium Acry Pol Fast – Sıcak Akrilik

0 out of 5
SKU: 1018 Category: Laboratuvar Sarf Malzemeleri

Açıklama

Sıcak akrilik , kısmi protezler ve kombine diş protezleri yapımında kullanılır.

Boyutsal stabilite . Doğal tonlar. Renkleri : V3 – V7 – V10

Ticari Satış Şekli : Acry Pol Fast 500 Gr Toz

Acry  Pol Fast 250 Ml Likit

Katalog için tıklayınız

KULLANIM KILAVUZU :

TALİMATLAR: Tamamen ve/veya kısmen çıkarılabilen protezlere uygun yüksek molekül ağırlıklı sıcak kürlenen akrilik reçine.

HAZIRLIK : Karışım oranı: 23 g polimer (hacim olarak 32 ml) ve 10 ml monomer. İstenilen miktarda monomer, bir kaba dökülür. Belirtilen oranda polimer ekleyin ve 30 saniye boyunca kuvvetlice karıştırın. Üzerini kapatın ve dinlendirin. 22/23°C oda sıcaklığında, Acry Pol Fast HC, yaklaşık 30 dakika dinlenme süresine sahiptir. (Karışım, bir spatula kullanılarak kaptan ayrıldığında, mufla doldurularak işleme devam edilir) Bu reçine, ürün plastisitesini yaklaşık 15 dakika muhafaza eder. Oda sıcaklığı dinlenme sürelerini ve reçine plastisitesini etkiler ancak nihai sonuç değişmez.

MUFLA HAZIRLIĞI: Her türlü bal mumu kalıntısı temizlendikten sonra ve plaster, Acry Film Lak

ya da benzer bir yalıtım malzemesiyle yalıtıldıktan sonra mufla, oda sıcaklığı ile maksimum 35/40°C sıcaklık arasında değişen bir sıcaklıkta soğumaya bırakılır. Ardından protez kalıbı üzerine uygun miktarda reçine dökülerek dolum işlemine devam edilir ve muflanın iki parçası, hidrolik dövme presi marifetiyle 120/150kg./cm² basınçla bir veya iki kez bastırılarak birbiriyle örtüştürülür.

POLİMERİZASYON İÇİN ÖNERİLEN PROSEDÜR: Mufla, kaynar suya yerleştirilir, suyun altı, su kaynayana kadar hızla açılır, kaynatma sıcaklığı 20 dakika süreyle sabit tutulur. Mufla, sudan alınır ve oda sıcaklığında soğumaya bırakılır. Yüksek kalınlıkta protez kullanılması halinde mufla kaynar suya daldırılır ve cihaz 15 dakika süreyle kapatılır. Cihaz tekrar çalıştırılır ve su kaynatılarak bu sıcaklık 20 dakika süreyle muhafaza edilir.

ÖNEMLİ NOT: Yukarıdaki prosedürlerin uygulanması halinde, yüksek dirençli ve üst çekme gerilimine dayanıklı bir protez elde edilecektir.